Україна, м. Київ, бул. Вацлава Гавела, 49
(067) 196-43-43, (050) 847-97-47


Сауни 

Сауна - аналог лазні. Під сауною у нас зазвичай розуміють парилку з сухою парою, але насправді в сауні просто немає бака з водою, тільки гарячі камені. На практиці, сауна нічим не відрізняється від лазні - фіни так само піддають пар, так само користуються березовими віниками. Зазвичай температуру підтримують в межах 70-100 ° C, а вологість регулюється кількістю води, підкидається (піддаватися) з ковша на кам'янку (фін. Kiuas). Протиставлення сауни і лазні очевидно відбувається через те, що наші туристи «забувають» взяти в парну відро з водою.

 

Сауни або лазні, можуть опалюватися «по-чорному» і «по-білому». У сучасних квартирах зазвичай встановлюють електричні кам'янки.

 

За статистикою, в Фінляндії кожне друге житлове приміщення (квартира, окремий будинок) має сауну. Якщо ж в квартирі власної сауни немає, то в будинку обов'язково є загальна сауна, зазвичай розташована в підвалі або в цокольному поверсі будівлі. Всього ж в країні використовується близько 2 мільйонів саун - на 5 мільйонів населення.